Марштутки
В наше село си имаме Маршрутка… До София-та
Само дето тая Маршрутка все нещо и променят…
Първо цената… 2 лева, 2.50….
Сега до София ти взимат 3 левчета…/скромно/
От има няма 3 седмици има нова промяна… сега има нов график… не е както преди на всеки час от и за с.Студена… не…
Явно пътникопотокът е намалял драстично, а трафика е безмилостен… сека има нов график с неизяснен регламент… всеки ден пътника се сблъсква с нова информация… :
-„буса в 16.54 от София е в 16.35”
-„буса в 18.00 за Кладница вече го няма”
и т.н.
Ако случайно ти се наложи да пътуваш дестинацията София- Студена- София и разбира се случайно си успял да уцелиш кога и от къде тръгва въпросната маршрутка ще попаднеш на необичайния /за теб/ монолог, воден от и между всеки от пътниците:
*тоя ако возеше картофи , до сега да сме станали на пюре
*що ги плащам тез’ пари, а седя прав, ще ти дам само 1.50 лв…/и това ти е много ама…/
*как може в таз жега да няма климатик????
*какви са тези карти, дето хем не ти дават право на обезщетение при злополука, хем ако нямаш не те качват???
*защо искаш пари от мойто дете да пътува, за да се учи, ??? то няма и 14!
*къде е тоя твой шеф да се качи и да види как 36 човека са се набутали Прави в кола с капацитет 25 С водача???
Та така…
В наше село си имаме Маршрутка… До София-та
Ама кога, къде, колко….
Кой знае и кой би признал че отговаря за тази безредеца…????
А представете си идва 15 септември, нашите деца ще тръгнат на школо… да се учат… ще тръгнат… и дано се изучат… ако стигат редовно и навреме, Може би…И ДАНО!!!!
А ние, техните родители, ще роптаем отново как е възможно при толкова пътници да се съкратят най- натоварените линии и ще се надяваме някой да направи място на детето ни да седне, или да слезе на спирката, или поне да не го стъпче в опитите си сам да се докопа до изхода преди да светнало „ЗЕЛЕНОТО”
Защото осен всичко друго пътникът Няма Право да каже къде да слезе…. слиза се там където е най- удобно на шофьора…
*на червен светофар / на 5 метра по надолу е спирката/,
*„слизай преди ТИР-а да е стигнал
*”… тука не може, що не слезе с бабката преди 5 минути”
И за финал на моята плеяда…но със сигурност не и на моят опит да открия КОЙ ЩЕ МИ ОТГОВОРИ АДЕКВАТНО на въпросите бих казала
„Лек път”
Здравейте, за съжаление аз не мога да отговоря на въпросите за маршрутките, но ми хареса как пишете. И затова, може би тъй като вероятно не познавата напълно възможностите на този сайт, иском да ви кажа, че подобни материали - израз на личното Ви мнение, е най подходящо да пускате чрез Вашия Блог тук. Така публикацията ще добие по-широка публичност.
Иначе, добра идея е да направим интервю с шефа на маршрутната фирма.